Tanie podróże – poradnik

Ostatnimi czasy otrzymywałam wiele wiadomości od Was z pytaniami co zrobić, by podróżować taniej. Stwierdziłam, że przydatne będzie zebranie informacji i napisanie mini poradnika “Tanie podróże”, by podzielić się z Wami moją wiedzą.

Naturalnie każdemu powtarzam, że nie ma możliwości podróżowania za darmo i by nikt nie marzył o takich możliwościach. Nawet korzystanie z programów stypendialnych, łączy się z wydatkami na własne potrzeby i zakupy. Jeść również coś trzeba. Znam jednak wiele przydatnych sztuczek, które warto wykorzystać np. podczas kupowania biletów lotniczych lub wynajmowania mieszkania. Z każdym razem jednak każdemu powtarzam, by uważać i samodzielnie dokonywać ostatecznych wyborów w kwestii wydatkowania.

Polecam poczytać poradnik (uwierzcie, że nie zajmie Wam to dużo czasu), by lepiej zaplanować tanie podróże po Polsce i za granicą. Obecnie myśląc o wyjazdach raczej staram się planować z dużym wyprzedzeniem, by właśnie móc mieć możliwość zaoszczędzenia środków. Zdaję sobie jednakże również sprawę z wydatków, które są stałe i istotne, jak ubezpieczenia wyjazdowe, aczkolwiek i tutaj można znaleźć tańsze możliwości.

W poradniku “Tanie podróże” skupiłam się głównie na metodach oszczędzania w poszczególnych sferach wydatkowania:

  1. transport,
  2. noclegi,
  3. zwiedzanie,
  4. pakowanie.

Są to główne aspekty, w których faktycznie można zaoszczędzić nieco środków. A czasami nawet… skorzystać z darmowych możliwości! Tanie podróże są więc możliwe, czego jestem żywym dowodem. Istotą wszystkich wyjazdów jest odpowiednie planowanie, bez którego ciężko przewidzieć wydatki. Dlatego też pozwoliłam sobie dołączyć do poradnika checklistę podróżnika, która nie raz uratowała mnie przed wydawaniem pieniędzy w kraju, do którego wybrałam się. Wszystkie więc informacje, są oparte na moim doświadczeniu, dlatego też są to sprawdzone sposoby oszczędzania.

Zapraszam więc do zapoznania się z moim poradnikiem, bo warto słuchać rad innych.

 

Tanie podróże - mini poradnik
Tanie podróże – mini poradnik