Top
  >  Europa   >  Co warto zobaczyć na Fuerteventurze?

Co warto zobaczyć na Fuerteventurze? Planując ten wyjazd przeszukałam wiele blogów, jednakże żaden nie przygotował mnie na moje zauroczenie tą wyspą. Nie sądziłam, że jest ona tak piękna, a osoby przebywające tu zarażą mnie na nowo chęcią bycia własnym szefem.

Co warto zobaczyć na Fuerteventurze? Ta wyspa absolutnie mnie zachwyciła. Rozkochałam się w niej i już myślę, by wrócić tutaj w 2021 roku, choć tym razem, żeby trochę popracować i pochodzić po skalistych wzgórzach. Przyjeżdżając po raz pierwszy na tę wyspę miałam wrażenie, że jest tak wiele miejsc do zobaczenia, że miesiąca by nie starczyło, by zobaczyć je wszystkie. Słońce grzeje na Kanarach prawie całym rokiem, więc o każdej porze roku zwiedzisz Fuerteventurę.

Co zwiedzić na Fuerteventurze?

1. Corralejo

Turystyczny kurort Corralejo oferuje bardzo wiele, o czym już pisałam. Śliczne plaże z barami, dzięki czemu można spędzić cały dzień na słońcu. Świetne restauracje, które zapachem i wyglądem zachęcają do odwiedzin. Małe uliczki przepełnione nie tylko turystami, ale również mieszkańcami wyspy, przypominają, że nadal jesteś w Hiszpanii, choć daleko od kontynentu. Przyznam szczerze, że gdybym miała taką możliwość przeniosłabym się na Wyspy Kanaryjskie na 2-3 lata, by zażywać słoneczka na co dzień.

Playa de los Verilitos

Playa de los Verilitos

2. Wydmy – Parque Natural de Corralejo

Naturalny Park Corralejo to ogromny obszar pokryty piaskiem tworzącym wydmy. Dotrzeć tu jest bardzo prosto, ponieważ wydmy są w zasadzie drogą do Corralejo. Polecam jednak zajrzenie tu przed zachodem słońca, ponieważ widok i kolory na niebie potrafią wprawić w osłupienie.

Wydmy na Fuerteventurze

Wydmy na Fuerteventurze

3. Faro del Tostón

Latarnia morska Faro del Tostón jest oddalona od El Cotillo o kilka kilometrów i było to pierwsze miejsce, które zwiedziliśmy na wyspie. Dojeżdżając do latarni poczułam, że właśnie rozpoczynam wakacje, bo widoki z tego miejsca przypomniały mi jak piękna jest natura, ale również jaka dzika. Wokół latarni jest ścieżka kamienista, więc warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie.

Faro del Tostón

Faro del Tostón

Północno-zachodnie wybrzeże Fuerteventura

Północno-zachodnie wybrzeże Fuerteventura

4. Playa del Aljibe de la Cueva

Ta plaża była pierwszą, na której postanowiliśmy spędzić kilka godzin, bo była absolutnie pusta. Plaża znajduje się na południu miasta El Cotillo i obejmuje kilka plaż o łącznej długości ponad 1,5 km. Ta otwarta plaża na morze, jest pokryta drobnym piaskiem o kolorze złocistym. Parkingi są na skarpie, z której trzeba zejść, żeby dojść do plaży. Przez co zaliczyłam zjazd ze skarpy… pierwszy dzień na Fuerteventurze, a już się martwiłam że moja przygoda na wyspie się zakończyła. Na szczęście skończyło się tylko na podrapaniach. Piękna pogoda, pusta plaża, letni wiatr, tego potrzebowałam, żeby choć na chwilę zapomnieć o pracy, pandemii i ogólnoświatowym chaosie.

Playa El Aljibe de la CuevaPlaya El Aljibe de la Cueva

5. Puertito de los Molinos

Co warto zobaczyć na Fuerteventurze? No cóż. To wyspa obfituje w plaże, bary, ale również klify, o które fale oceanu obijają się tworząc pianę i zapierający dech w piersiach widok. Tak też było w Puertito de los Molinos. Trafić tam jest łatwo, choć trasa dość kręta. Widok jednak jest zachwycający, a idąc jedną ze ścieżek na klifie, można natrafić na kozły, a nawet kaczki.

El Puertito Los Molinos

El Puertito Los Molinos

El Puertito Los Molinos

El Puertito Los Molinos

6. Kamieniste ścieżki rowerowe i spacerowe

Fuerteventura to nie tylko plaże. To absolutnie ogromny obszar wydawałoby się pustynny. Kamieniste połacie w kolorze rudawym tworzą niesamowity pustynny widok. Jest to świetne miejsce dla osób aktywnych sportowo. Jadąc autem trzeba uważać mocno na kolarzy. Przyjeżdżają tu by trenować do swoich zawodów. Ja z kolei zachwycałam się marsjańską przyrodą. Na tle palm i plaż kontrast natury wydaje się jeszcze bardziej zaskakujący. Nie daj się jednak zwieść. Kiedy przychodzi wiatr lepiej uciec z otwartych przestrzeni, bo piasek unosi się na kilometry i przysłania wszystkie widoki. Przygotuj się więc na spacer lub jazdę rowerem. Zaopatrz się w wodę, odpowiednie obuwie i sprawdź wcześniej pogodę.

Fuerteventura

Fuerteventura

Natura na Fuerteventurze

Natura na Fuerteventurze

7. Plantacje aloevery

Wyspy Kanaryjskie słyną z plantacji aloevery. Wchodząc do każdego sklepu można zobaczyć wiele kosmetyków produkowanych właśnie na wyspach. Na Fuerteventurze są również plantacje i na jedną z nich zajechaliśmy, by zobaczyć jak one wyglądają. Nie spodziewaliśmy się jednak darmowego pokazu tworzenia kosmetyków z aloevery. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, ale również skorzystałam z masażu właśnie aloeverą. Przyznam, że tak nawilżonej skóry dawno nie miałam i naturalnie obkupiłam się w kilka kosmetyków, które każdemu polecam, zwłaszcza samą aloeverę.

Aloevera na Fuerteventurze

Aloevera na Fuerteventurze

Aloevera na Fuerteventurze

Plantacja aloevery na Fuerteventurze

8. Playa de Ajul

Tę plażę należy koniecznie odwiedzić i najlepiej w godzinach popołudniowych, by móc podziwiać stąd zachód słońca. Można również pospacerować ścieżką od Puerto de la Pena, która ciągnie się wzdłuż brzegu. Warto przybyć na tyle wcześnie by zająć miejsce na plaży przy skałach, które osłaniają od wiatru, a mając ze sobą kocyk, tapasy, można spędzić urocze i romantyczne popołudnie z widokiem na zachód słońca.

Puerto de la Peña

Puerto de la Peña

Fuerteventura ma bardzo dużo do zaoferowania. Warto otworzyć mapę i każdego dnia zobaczyć inne miejsca. Choć nadal myślę, że miesiąca by zabrakło, by zobaczyć wszystkie plaże i miasta. Z całą pewnością jednak wrócę na Wyspy Kanaryjskie, bo zawładnęły moim sercem!

 

post a comment