Top
  >  Europa   >  5 miejsc, które musisz zobaczyć w Corralejo

5 miejsc, które musisz zobaczyć w Corralejo to nie jedyne warte zwiedzenia. Będąc tydzień na Fuerteventurze wybraliśmy Corralejo, jako punkt, w którym będziemy stacjonować i skąd będziemy podróżować po wyspie. Nie sądziłam jednak, że Corralejo ma tak wiele do zaoferowania.

Słysząc nazwę miasteczka Corralejo do dziś uśmiecham się do siebie. Niewielka mieścina, a najczęściej wybierana, jako kurort turystyczny. By dojechać z lotniska do Corralejo wynajęliśmy samochód, który za cały tydzień pobytu wyniósł nas 100 euro.

5 miejsc, które musisz zobaczyć w Corralejo

Corralejo to piękny resort, który zachwyca restauracjami, aquaparkiem, ale przede wszystkim widokami. Spokojny brzeg oceanu, oferty surfingowe, restauracje przy plaży, w jednym zdaniu: dla każdego coś dobrego.

Plaże w Corralejo

Plaże w Corralejo są bardzo spokojne, a w dobie pandemii, powiedziałabym, że puste. Wydawało mi się, że sami mieszkańcy miasta opalają się i kąpią się w niewielkich falach oceanu, podczas gdy turystów jest niewielu i siedzą oni w barach przy plaży, sącząc kolorowe napoje. Playa de Corralejo ViejoPlaya de los Verilitos najbardziej zapadły mi w sercu. Jedna z uwagi na przepiękne kolory wody, a druga z uwagi na kilka barów, które umilały dzienny pobyt na słoneczku. Najmilej jednak wspominam śniadanie z książką i kawą w ręku. Zdecydowanie polecam spędzenie choć jednego poranka w ten sposób. Można naładować baterie na kolejne tygodnie.

Kawa w Galera Beach Bar

Kawa w Galera Beach Bar

Dunas – Wydmy

Plaże przy Corralejo to nie jedyna naturalna atrakcja tej części wyspy. Jako jedno z 5 rzeczy, które musisz zobaczyć w Corralejo, nie można pominąć Parque Natural de Corralejo, który nie skrywa nawet kilometrowych wydm, z których można zejść do wybrzeża, by spacerować wzdłuż do miasta, lub spędzić tam zachód słońca, i zachwycić się przepięknym kolorem nieba. Ścieżki rowerowe biegnące wzdłuż 10 km pasma wydm również zachęcają do odwiedzenia tego miejsca. Jeśli lubisz jogę, to praktyka na wydmach przy zachodzie słońca doda magii.

Dunas de Corralejo

Dunas de Corralejo

Parque Natural de Corralejo to miejsce numer jeden, które należy odwiedzić będąc na Fuerteventurze, nie zapomnij więc o nim!

Mercado Canario

W czwartki i w niedzielę skorzystaj z marketu kanaryjskiego przy centrum El Campanario, a jest to jedno z 5 rzeczy, które musisz zobaczyć w Corralejo. Ja oczarowałam się rękodziełami, a do teraz żałuję, że nie obkupiłam się w cudeńka od Oceanaturart. Piękny turkus pokryłby moje całe mieszkanie przypominając mi dlaczego pracuję na etacie. To tutaj zaopatrzysz się w pamiątki kanaryjskie, ale również możesz zapoznać się z wieloma ofertami atrakcji morskich, a z jednej z nich my również skorzystaliśmy, o czym w poście o wyspie Lobos. Nie zapomnij zaopatrzyć się w kosmetyki z aloe very, która jest produktem z Wysp Kanaryjskich. Nie można nie wrócić do Polski w bagażu nie mając kremu, balsamu lub pillingu z dodatkiem aloa very. Oczywiście, jeśli przyjdziesz tutaj z rana, to możesz zjeść przepyszne hiszpańskie śniadanie, napić się kawy, by resztę poranka spędzić na spacerze po markecie w poszukiwaniu ciekawostek.

Adres: Centro Comercial El Campanario, Calle Hibisco 1, Corralejo, Las Palmas, Spain

Centrum miasta Corralejo

Zwiedzając miasto, na pewno trafisz do centrum, które wygląda jak typowy nadmorski kurort, w którym na pewno dobrze zjesz, ale również nacieszysz się widokiem hiszpańskiego miasteczka, które architekturą różni się jednak od polskiego, czy niemieckiego. A jedzenie… przepyszne. I tutaj na chwilę się zatrzymam. Corralejo, jako jedno ze słynniejszych miasteczek na Fuerteventurze, ma ogromny wybór wspaniałych restauracji. Ponieważ akurat byłam po poście Dąbrowskiej, to rzuciłam się na mięsko, rozkoszując się przy tym Papas Arrugadas, czyli typowymi ziemniaczkami kanaryjskimi, które jak dla mnie nie wiele różniły się od patatas bravas, więc były równie dobre. Jedna z restauracji, tak przypadła mi do gustu, że odwiedziliśmy ją aż dwa razy, co jednak rzadko się zdarza, wiedząc ile innych fajnych miejsce jest w mieście.

Adres: Av. Ntra. Sra. del Carmen, 66, 35660 Corralejo, Las Palmas, Spain

Restauracja La Tasca

Restauracja La Tasca

ACUA WATER PARK

Co prawda obecnie aquapark jest zamknięty z uwagi na pandemię, to z całą pewnością jest to fajne miejsce, w którym można spędzić cały dzień. Wodny park, z wieloma atrakcjami: basenami, ślizgawkami, koncertami, to zdecydowanie miejsce dla rodzin. Pomyśl, ile śmiechu i zabawy może przynieść nawet Tobie zjazd z ogromnej ślizgawki na dużym kole pontonowym. Mimo, że ja się boję nieco takich atrakcji, to pewnie sama bym zjechała. Polecam więc spędzić choć jeden dzień w takim miejscu ale możesz również spędzić taki dzień na golfie w Acua Water Park.

 

Corralejo to piękne miasteczko. Z tego postu zobaczysz tylko 5 miejsc, które musisz zobaczyć w Corralejo, a jest ich o wiele więcej. Z Corralejo można wyskoczyć w zasadzie w każdą część wyspy, a nawet spędzić dzień na sąsiedniej wyspie Lobos. Pomyśl więc o Corralejo, jako mieście wypadowym podczas pobytu na Ferteventurze.

post a comment