Warto słuchać rad innych

Warto słuchać rad innych, o czym przekonałam się wiele razy. Obecnie mam nieco stresujący okres w pracy. Koniec roku zapasem, więc trzeba dokończyć projekty, zamknąć budżet, itd. a realizowanie własnych planów i celów poszły nieco w odstawkę ( prócz dalszego planowania podróży). Jak tego dokonać? Słuchać rad innych!

Wracając do domu po pracy mam ochotę wyłącznie poleżeć w wygodnym łóżku, bo tak zmęczona jestem. Jak już wczoraj napisałam Wam, odpuściłam szkołę hiszpańskiego, by mieć faktyczny czas na naukę. Dziś stwierdziłam, że jestem zmuszona jednak wstawać nieco wcześniej niż o 8 rano, by mieć extra czas na tę naukę.
Wczoraj na grupie Pani Swojego Czasu zadałam pytanie: Jak poradzić sobie ze stresem, który męczy tak, że po powrocie nie chce się już nic robić. Odpowiedź Kamili Królak dała mi inny obraz motywacji. Czemu nie użyć tej sytuacji i udowodnić sobie, że swoją sytuację powinnam zmienić, by robić to co najbardziej lubię, czyli dzielić się swoim doświadczeniem. Po Kamili odpowiedzi na nowo przypomniałam sobie dwie rzeczy.

Warto słuchać rad innych

Ważne jest słuchanie innych, mądrych ludzi, którzy mają jasny przekaz i mówią z doświadczenia. Nie adoptuj od razu każdej rady, gdyż naturalnym jest, że nie każda rada jest odpowiednia dla Ciebie. Ale wysłuchaj jej i przeanalizuj. Ja przez wiele lat, jako nastolatka nie słuchałam mamy lub buntowałam się na jej decyzje. Z perspektywy czasu uważam, że to były mądre decyzje, stanowcze, dzięki czemu dziś jestem przedsiębiorcza. Długo również nie słuchałam swojego przyjaciela Ludwika, który nie raz chciał mi przyłożyć za bycie aż tak upartą. Dziś? Słucham rad innych i dobre porady aplikuję do swojego życia.

Odwróć negatywną energię w pozytywną

Tak jak w dzisiejszym moim przykładzie. Chcę zmienić czas pracy, zadania, prowadzić biznes online. Ale jak to wszystko połączyć, by po umysłowo ciężkiej pracy, zasiąść do kolejnej? Proste: wykorzystaj ten stres i zmęczenie jako pozytywny bodziec do zmian, czyli udowodnij sobie, że prowadząc działalność nadal można budować dalszą przyszłość biznesową. Wykorzystaj to co negatywne w życiu, jako lekcję i motywację do zmiany na lepsze.

I Kamila przypomniała mi dziś o innej perspektywie myślenia. Tej pozytywnej, która daje na nowo siłę i motywację.
Słuchajcie więc opinii innych, miejcie swoje zdanie, ale pamiętajcie, że Wasza opinia nie jest jedyna i nieomylna. Także jeśli dziś macie jakąś zagwozdkę i nie możecie odnaleźć odpowiedzi: spytajcie o radę. Może inne oblicze, spostrzeżenie, pytanie od rozmówcy, oświeci Was. I nie traćcie czasu na to co nie istotne.