Top
  >  Inspiracje   >  Pomysły na prezenty dla podróżnika

Święta tuż tuż! Ja już od miesiąca przebieram nóżkami, a pomysły na prezenty dla podróżnika tylko wpływają mi do głowy co sekundę. Dlatego też postanowiłam skomponować dla Ciebie małą listę pomysłów na prezenty dla podróżnika.

Prezenty nie powinny być zobowiązujące, ani przesadnie drogie. Święta nie są momentem obdarowywania siebie drogimi rzeczami, ale są głównie chwilami radości i pozytywnych uniesień. Uważam również, że nie ma lepszego prezentu od książki. Można ją czytać podczas podróży, w samolocie, w autobusie, i co więcej pobudza myślenie, kreatywność, rozszerza słownictwo. Dlatego podam na początek kilka pozycji książkowych.

“Pocieszki” Katarzyny Grocholi

Książka ta jest świetnym pomysłem na prezent dla osoby, która lubi pozytywnie się naładować fajnymi historiami. Książkę czyta się bardzo szybko, a opisane wydarzenia z życia Grocholi, naprawdę pozytywnie nastrajają na chłodne wieczory przy herbacie. Absolutnie polecam!

Książki Tomka Michniewicza

Z całym szacunkiem dla wielu osób, ale takiego dziennikarza, jak Tomek Michniewicz, który w inny sposób patrzy na swoje przeżycia i nawet opisuje wydarzenia z perspektywy swoich bohaterów, a subiektywizm zostawia na podsumowania. Myślę, że są to bardzo wartościowe reportaże, które należy przeczytać!

Planer na 2019 rok

Nie ma nic lepszego od zaplanowania w grudniowy wieczór kolejnego roku. Rozpisane cele i marzenia na pewno będą napawać nadzieją i radością z przywitania nowego roku. Podróżnicy często planują wcześniej swoje wypady w kolejnym roku, dlatego też planer podróżniczy jest tutaj jak najbardziej wskazany.

Kurs “Zawodowy Podróżnik”

Jeśli osoba, którą chcesz obdarować planuje rozpocząć zarabiać na byciu podróżnikiem, kurs ekipy Busem przez świat zdecydowanie może okazać się świetnym prezentem.

Kurs języka obcego online

Przypuśćmy, że podróżnik planuje wyjechać w świat zwiedzać hiszpańsko języczne kraje. Bez podstaw tego języka ani rusz w Argentynie, czy Boliwii. Wobec tego polecam zapoznać się z kursami online szkoły Iberis, z której korzystałam i z ręką na sercu polecam.

Mapa ścienna

Ostatnio blogerzy z Before we get old wypuścili do swojego sklepu super mapy świata, które można absolutnie wykorzystać do planowania lub oznaczania zwiedzonych miejsc. Co za pomysł! Gdyby nie moja mapa z korków od wina, zdecydowanie bym zakupiła 🙂

Inspiracja… medytacja?

Jeśli jednak osoba, której planujesz kupić prezent uwielbia słuchać o motywacji, polecę Beatę Pawlikowską. Zdecydowanie jej książki są inspirujące i napędzające do zmian na lepsze.

Z całą pewnością mogłabym rozpisać mnóstwo kolejnych pomysłów na prezenty dla podróżnika: czapki, szaliki, ciepłe skarpetki, kubek termiczny, czy wygodną poduszkę do spania w samolocie lub kocyk na plażę. Chcę Ci tylko zwrócić uwagę w tym poście, że to nie muszą być prezenty elektroniczne, jak drony, aparaty, kable, itd. Każdy z nas w zasadzie cieszy się z drobnostek, a zwłaszcza z czasu spędzonego wspólnie z najbliższymi. Nie ma sensu więc aż tak bardzo przykładać wagę do drogich prezentów. I pamiętaj, że książka zawsze znajdzie czytelnika, i zawsze będzie wspaniałym pomysłem na prezent! A jeśli jeszcze nie ma zaplanowanych prezentów i gubisz się już w tym komu i co chcesz kupić… spokojnie! Mam dla Ciebie planer, który pomoże Ci wszystko zaplanować.

Planer świąteczny

Planer świąteczny

 

post a comment