Planer podróżniczy na 2018 rok

“Stwórz planer podróżniczy na 2018 rok”. Taka myśl chodziła za mną, więc spacerując po Atenach zaczęłam planować kolejny rok wraz z Planerem Pani Swojego Czasu. Jednak zabrakło mi kalendarza z listą moich podróżniczych wyzwań, dlatego stworzyłam planer podróżniczy na 2018 rok.

Prowadząc własną działalność nie jest tak łatwo jednak spakować wszystko w plecaczek i podróżować po świecie. A co dopiero pracując na etacie, 8 godzin dziennie i posiadając wyłącznie urlop do wykorzystania. Dlatego też muszę wszystko zaplanować, zwłaszcza, że obok pracy, mam również plany na 2018 rok do osiągnięcia: przeczytać kilka książek, zrobić kilka kursów i się dokształcać, zacząć odżywiać się zdrowiej, zmienić mieszkanie… Sporo tych planów, a przecież nadal chcę podróżować, zwiedzać świat i budować silną pozycję bloga, jako pomocnej części Waszych podróży.

I tak też stwierdziłam, że przydałby mi się planer podróżniczy na 2018 rok, na którym będę mogła zaznaczyć miejsca i daty wypraw. Powstał więc kalendarz, wraz z Travel Bucket List, bym mogła uporządkować swój rok i rozplanować pozostałe działania.

A przede mną jest trochę podróży: Indie, może Brazylia, może więcej Hiszpanii, ale naturalnie częstsze, rodzinne spotkania, których tak bardzo brakowało mi w 2017 roku. Planując podróże nie wolno zapominać o codziennym życiu i planach na własny rozwój. Podróże kształcą, co jest prawdą, ale by prowadzić życie uporządkowane, myślę że warto zwrócić uwagę na balans. Zaplanuj spokojnie swój czas, sprawdź wolne weekendy, poczytaj gdzie tanio można wyskoczyć na weekend i … spisz swoje plany w planerze podróżniczym na 2018 rok.  W tym roku mimo dalekich podróży, to myślę że bardziej będę skupiać się na rodzinie i moich możliwościach finansowych, by za kilka lat móc mieszkać i pracować z wybranego dowolnie miejsca na świecie.

Dzielę się więc z Wami moim Planerem podróżniczym na 2018 rok i podzielcie się ze mną… Jakie macie plany na 2018 rok? Podzielcie się nimi ze mną, a kto wie… może spotkamy się gdzieś na szlaku!

Planer podróżniczny