Święta czas zacząć

Święta czas zacząć.

Za kilka godzin usiądziemy przy wigilijnym stole… lub zatrzymamy się w pracy, by podzielić się ze współpracownikami opłatkiem, lub podróżując wyciągniemy telefon i zadzwonimy do najbliższych życząc im Wesołych Świąt. Cokolwiek robicie w Wigilię, najważniejszy jest moment przypomnienia sobie o innych, podarowania komuś empatii, złożenia sobie życzeń i przytulenie.

To jest moment, w którym nie do końca jak dla mnie chodzi o wybaczenie i zapomnienie błędów, ale bycie tego dnia ponad to, by z życzliwością popatrzeć na każdego i pomóc tym którzy tego potrzebują, to jest sztuka i magia świąt.

Moja rodzina jest cudowna. Święta są przepełnione ciepłem, rodziną przy jednym stole, który ugina się od tradycyjnych potraw. Ale wiem, że nie każdy może z taką radością zasiąść do Wigilii. I wiem również, że bywa ciężko wielu osobom złożyć życzenia tym, z którymi są skłóceni. Inni z kolei podróżują właśnie po Brazylii, albo spędzają święta z obcymi, by nie być samemu. Najważniejsze jest odnaleźć chociaż moment w tym okresie, by pomyśleć o tych zwaśnionych, o tych co odeszli z tego świata w tym roku, o tych co siedzą z daleka od rodziny, ale również o tych z którymi w danym momencie jesteśmy.

Każdy spędza Święta, tak jak potrafi lub jak może. Nie zapominajmy w tym czasie o magii, o wspomnieniach z wielu innych Świąt i radujmy się wszyscy. Bo mimo wszystko, gdziekolwiek i z kimkolwiek nie jesteście to ta magia świąt istnieje i warto się jej nieco oddać.

Życzę Wam wszystkim chwili spokoju, ale i radości. Chwili wzruszenia i chwili śmiechu. Momentu rozmowy z bliskimi Wam osobami. I Święta czas zacząć!

ŻYCZĘ WAM WSZYSTKICH WESOŁYCH ŚWIĄT!