Podróże warto planować z checklista

Ostatnio stwierdziłam, że planowanie zajmuje faktycznie dużo czasu. Ale dzięki temu, w momencie realizacji celów, oszczędza się wiele cennych godzin, chociażby podczas podróży.

Wiele moich wycieczek było spontanicznych: tani bilet, kupiony, spakowana, lecę i ląduję na przykład w Oslo, w którym hamburger i herbata w McDonaldzie kosztują 50 zł, a polska ciepła majówka przechodzi mi obok nosa i myślę, którą czapkę kupić, by nie przemarznąć podczas zwiedzania Norwegii. Taki styl nie jest efektywny, jeśli ma się w zamiarze zwiedzać. Lepiej przygotować się do wyjazdu pod każdym względem mając przed sobą checklistę.

Bazując więc na moim doświadczeniu postanowiłam przygotować dla Was i dla siebie checklistę, którą warto mieć pod ręką podczas pakowania się na wyjazd. Obecnie jestem na etapie myślenia o Grecji. Piękny kraj z bogatą historią i wspaniałą kulturą, ogrom zabytków, piękne pejzaże. Warto przemyśleć, co jest istotą danego wyjazdu i co należy zwiedzić, a gdzie warto zjeść. Czy lepiej wynająć samochód, czy transport publiczny okaże się tańszy? Pogoda bywa zmienną obecnie wszędzie, jednakże warto również spojrzeć na prognozy i podczas pakowania pomyśleć: lepiej spakować rękawiczki i szalik, czy strój kąpielowy? Wszystko planuję i odnotowuję na mojej checliście.

Jak się spakować?

Nie raz w życiu pakowałam zupełnie zbędne rzeczy, a po powrocie widziałam w walizce ubrania, których ani razu nie miałam na sobie podczas wycieczki. Jak to się działo? Zero planowania, brak przygotowania, lenistwo przez które nie spojrzałam na prognozę pogody. A to wszystko skutkowało zakupami w miejscu, do którego wyjechałam w zasadzie spakowana, co wiele razy przekraczało zaplanowany budżet na wyjazd.

Dobre podpowiedzi, jak się sprytnie spakować mają “Wędrowne Motyle”.

Stwierdziłam, że checklista podróżnika jest niezbędna. Przygotowałam więc mini listę, którą naturalnie można powiększać i dopisywać o istotne sprawy dla wyprawy. Jednakże o najważniejszych rzeczach nie warto zapominać. Rozpisałam listę, najpotrzebniejszych materiałów, jak również informacje, które mogą się przydać podczas podróży i postanowiłam podzielić się nią z Wami.

Pobierz sobie kolorową checklistę i zaznaczaj podczas pakowania rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą, na kolejną podróż życia.

Kolorowa Checklista podróżnika

 

Stonowana Checklista podróżnika