Dlaczego warto mieć pomoc domową?

Dlaczego warto mieć pomoc domową? Ci, którzy korzystają z tej formy wsparcie domowego, doskonale wiedzą o zaletach, ale innych warto do tego przekonać.

Życie w Barcelonie jest szybkie i brakuje mi czasu dla siebie. Większość dnia jestem poza domem, wracam późno, jeśli mam hiszpański, i zaczynam od przyszłego tygodnia treningi, także będę wracać później prawie każdego dnia. I teraz wyobraź sobie, po całym tygodniu pracy, powrocie do domu po 21, przychodzi sobota… i na co masz ochotę? Na relaks, posiedzenie w kapciach, z herbatką w ręku, pójście ze znajomymi na kolację, basen, obejrzeć dobry film lub skończyć serię “Stranger Things”. Czy masz siły, albo czas na weekendowe sprzątanie? Oczywiście wszystko zależy. Są osoby, jak moja mama i ciocia, które uwielbiają mieć porządek według ich własnego schematu, więc myślę, że ciężko byłoby im przyzwyczaić się do osoby, która w domu wszystko zrobi za nie. Ale na szczęście jest też Pani Swojego Czasu, która zachęca do lepszego planowania swojego czasu, czasami nawet odpuszczając.

Cóż, w czwartek doszło do rozmowy z moim partnerem, który oświadczył mi, że przyjdzie pani, by posprzątać mieszkanie. I oszołomiło mnie. Ale jak to… Przecież w moim domu nigdy nie było sprzątaczki, przecież to bardzo dziwne, przecież ja sama potrafię, dlaczego…?

Mój partner wytłumaczył mi kilka rzeczy, które powiedzmy, że uspokoiły mnie, ale z drugiej strony nieco oświeciły, bo wszystko co mówił było w zasadzie logiczne i zgodne z prawdą. Wracamy obydwoje późno do domu, żadne z nas nie chce weekendu marnować na sprzątanie, bo jak by to sprzątanie wyglądało: 4 godziny z kubkiem kawy w ręku chodziłabym po mieszkaniu, sprzątała, po czym usiadłabym zmęczona i na nic już nie miałabym ochoty, ani na wyjście, ani na basen, bo już miałam wystarczający trening. O pisaniu bloga nie byłoby już mowy. I wtedy naszła mnie myśl. Cholerka, przecież dzięki tej kochanej pani, ja zaoszczędzę w tygodniu 4 godziny (plus jakieś 2 inne godziny na odpoczynek), więc w ciągu miesiąca ja oszczędzam w ten sposób cały dzień. W roku oszczędzam 12 dni i … wykorzystuję ten czas na swój rozwój, zarobek pieniędzy, czy budowanie blogu. Co więcej… przecież to jest praca tej Pani, więc przy okazji jesteśmy pracodawcą, co jest jednak pozytywnym aspektem. Po tych słowach, zrobiło mi się aż głupio, bo ciężko było mi przyznać, że on ma rację 😀 Więc warto mieć pomoc domową i dziś nie tracę czasu na to co zbędne!

Ale co więcej… w ten sposób unika się kłótni w związku i pretensji typu: “Mógłbyś chociaż raz Ty posprzątać”, “Czemu nie szanujesz mojej pracy?”. “Czy zamiast grać mógłbyś mi pomóc?”. Zupełnie nas te tematy omijają. Fakt, że wcześniej nie było żadnych starć na tym punkcie, bo się uzupełniamy, ale mimo wszystko wiele związków na pewno by na tym skorzystało i przeznaczyło zaoszczędzony czas… chociażby na dobry sex 😛

Doceniam naszą panią, która mam wrażenie że jest Speedy Gonzalesem, w porównaniu do mojego sprzątania… Ach i jak cudownie wrócić po ciężkim dniu do czystego domku, nalać sobie lampkę wina, posłuchać brazylijskiej bosa novy i pisać posta, o jednym ze sposobów zaoszczędzenia czasu i wykorzystania go dla siebie.

Nikogo nie namawiam, ale jeśli uważasz, że swoją dobę musisz rozciągać do 36 godzin, pomyśl co zmienić i jak, by w sobotę spędzisz czas ze swoimi dziećmi na spacerze, lub zrobieniu sobie domowego SPA, niż myśleniu od rana: od czego zacząć sprzątanie 🙂 Zastanów się, czy jednak nie warto mieć pomoc domową?

Delektuj się chwilą
Delektuj się chwilą