Ucz się od najlepszych!

Chcesz pisać? Ucz się od najlepszych! Nie mam dzisiaj wielkiej inspiracji do napisania postu. Brazylia co prawda jeszcze nie jest w całości opisana i wrócę jeszcze do niej nie raz w swoich postach. Dziś jednakże z innej beczki. Od miesiąca wczytuję się w książki Tomka Tomczyka vel. JasonHunt i temu poświęcę 30 minut z dzisiejszego dnia.

W wolnych chwilach czytam słowa speca od blogowania i zastanawiam się, jaka przyszłość czeka blogerów. Nie znam odpowiedzi na to pytanie, więc dywagować w tym poście raczej nie będę. Jednakże czuję się w obowiązku, przekazać swoją opinię światu: otóż trylogia (zwał jak zwał) stworzona właśnie przez autora dawnej strony kominek.in jest PODSTAWĄ dla każdego laika do budowania bloga (nazwałabym go fundamentem). Wiele lat chodziła za mną myśl: założ bloga, rozwiń go, traktuj to jako swoją pasję, a może kiedyś zarobisz. No to sobie bloga założyłam, Ludwik pomógł mi z serwerami i innymi tematami, w których jestem zielona, a który od kilku lat namawiał mnie do przeczytania książek Tomka. A ja: uparta dama, twierdziłam, że nic nie muszę i tak naprawdę to nie mam na to czasu, a ponieważ jestem wszechwiedząca to sama sobie poradzę. Jasne…

Aż wreszcie pracując w marketingu online, współpracując z webmasterami, blogerami, stwierdziłam, że czas się przeprosić z Tomkiem i wziąć do ręki jego książki.  Bo w końcu sobie powiedziałam: “Ucz się od najlepszych”. Po 2 tygodniach czekania na dostawę, zabrałam się do czytania książki “Social Media na Start” i… “ogarnęłam” bloga, którego domenę kupiłam w zeszłym roku i mało co w związku z tym robiłam, stworzyłam fanpage, zmieniłam swoje prywatne konto na Instagramie na blogowe, i piszę…

Książki Tomka (obecnie czytam już “Blog“) faktycznie motywują, dają wiele niezbędnych tipów dla początkujących, a jeśli chcesz na blogu zarabiać, to zastosuj wszystkie podpowiedzi! Na pewno nie zaszkodzą, jeśli nie pomogą.

Przed Jasonem Huntem dostałam w rękę jeszcze inny przewodnik, który jest napisany prościej i bez Tomkowego sarkazmu: “Zawód: blogger. Jak zarabiać na blogu i odnieść sukces”. Recencję tej książki możecie sobie przeczytać w wielu miejscach. Jednakże polecam przed rozpoczęciem tomów od Tomczyka, zapoznać się z tą publikacją. Szybko się czyta i naprawdę napisana normalnym językiem. Jak dla mnie było w niej mniej porad, ale potraktowałam to dzieło, jako bardziej podsumowanie mojej wiedzy, które również warto sobie zrobić, by wiedzieć jakich informacji nam brakuje.

I tutaj w odpowiedzi na zapotrzebowania dalsze, zdecydowanym krokiem przybywa na pomoc Jason Hunt. Wiem, że Tomek rozpoczął kursy online, ale uważam, że książki: najpierw, później: cała reszta!

Polecam więc, bo kop w tyłek się przydaje, zwłaszcza od specjalisty. Jak widzicie: ja zaczęłam już pisać. Pora teraz na Was!